Загальні правила поведінки здобувачів освіти

1. Загальні правила поведінки здобувачів освіти

1.1. Здобувач освіти приходить до закладу за 10-15 хвилин до початку занять, чистий і охайний. При вході у школу дотримується правил ввічливості, знімає верхній одяг у класі, прямує до місця проведення уроку.

1.2. Забороняється приносити до закладу та на її територію з будь-якою метою і використовувати будь-яким способом зброю, вибухові або вогненебезпечні предмети і речовини; спиртні напої, наркотики, інші одурманюючі речовини та отрути, газові балончики.

1.3. Не дозволяється без дозволу педагогів йти зі закладу і з її території в урочний час. У разі пропуску учбових занять здобувач освіти повинен пред’явити класному керівнику довідку від лікаря або записку від батьків (або особи, яка їх заміняє) про причину відсутності на заняттях. Пропускати заняття без поважних причин забороняється.

1.4.Здобувач освіти приносить необхідні навчальні приладдя, книги, зошити, щоденник. Приходить до закладу з підготовленими домашніми завданнями з предметів згідно з розкладом уроків.

1.5. Здобувач освіти закладу проявляє повагу до старших, піклується про молодших. Здобувачі освіти й педагоги звертаються один до одного шанобливо. Школярі поступаються дорогою дорослим, старші школярі – молодшим, хлопчики – дівчаткам.

1.6. Поза школою здобувачі освіти поводяться скрізь і всюди так, щоб не осоромити свою честь та гідність, не заплямувати добре ім’я закладу.

1.7. Здобувачі освіти бережуть майно закладу, надають посильну допомогу в його ремонті, акуратно відносяться як до свого, так і до чужого майна.

1.8.Здобувачі освіти дотримуються правил техніки безпеки як підчас уроків так і під час перерв.

1.9. Забороняється користуватися мобільними телефонами без потреби під час навчально-виховного процесу.

2.Поведінка на заняттях

2.1. При вході педагога в клас здобувачі освіти встають на знак вітання, сідають після того, як учитель відповість на вітання і дозволить сісти. Так само здобувачі освіти вітають будь-якого дорослого, що увійшов до класу під час занять.

2.2. Протягом уроку не можна шуміти, відволікатися самому і відволікати інших сторонніми розмовами, іграми та іншими, що не стосуються уроку, справами. Урочний час повинен використовуватися учнями тільки для навчальних цілей. За першою вимогою вчителя (класного керівника) необхідно пред’явити щоденник. Будь-які записи в щоденниках учнями повинні виконуватися охайно. Після кожного навчального тижня батьки учня ставлять свій підпис у щоденнику.

2.3. Якщо під час занять учню необхідно вийти з класу, то він повинен підняти руку і попросити дозвіл у вчителя.

2.4. Якщо здобувач освіти хоче поставити запитання вчителю або відповісти на запитання вчителя, він піднімає руку. Дзвінок про закінчення уроку дається для вчителя. Тільки коли вчитель оголосить про закінчення заняття, здобувач освіти має право покинути клас. При виході вчителя або іншого дорослого з класу здобувачі освіти встають.

3.Поведінка до початку уроку, на перервах і після закінчення занять

 3.1. До початку уроку здобувач освіти повинен:

прибути до кабінету до першого дзвінка, увійти до класу тільки в присутності вчителя і підготуватися до уроку.

3.2.Під час перерви здобувачі освіти зобов’язані:

- навести чистоту та порядок на своєму робочому місці;

- вийти з класу;

- рухаючись коридорами, сходами, триматися правої сторони;

- підкорятися вимогам працівників закладу, черговим учням;

- допомагати підготувати клас на прохання вчителя до наступного уроку;

- у разі спізнення на урок постукати в двері кабінету, зайти, привітатися з вчителем, вибачитися за спізнення і попросити сісти на місце.

3.3. Під час перерви учням забороняється:

- бігати сходами, поблизу вікон і в інших місцях, не пристосованих для ігор; - - штовхати один одного, кидатися предметами і застосовувати фізичну силу для вирішення будь-якої проблеми;

- вживати непристойні вирази і жести на адресу будь-яких осіб, шуміти, заважати відпочивати іншим;

- палити в будівлі і на території закладу.

4. Правила поведінки здобувачів освіти у їдальні

4.1.У шкільній їдальні здобувачі освіти повинні виконувати вимоги вчителів, працівників їдальні та чергових і дотримуватися черги.

4.2. Заборонено перебувати у приміщенні їдальні у верхньому одязі.

4.3. Заборонено виносити їжу і напої за межі їдальні

4.4. Під час перебування в їдальні учням слід дотримуватися гарних манер і поводитися пристойно.

4.5. Здобувачі освіти повинні шанобливо ставитися до працівників їдальні.

4.6. Розмовляти під час їжі треба не голосно, щоб не турбувати тих, хто їсть по сусідству.

4.7. Здобувачі освіти дбайливо ставляться до майна шкільної їдальні.

4.8. Здобувач освіти зобов’язаний після прийому їжі забрати зі столу посуд.